logo meblomag Pn-Pt: 7:00 - 15:00
logo meblomag ul. Rzemieślnicza 15a, 43-600 Jaworzno
logo meblomag

Blaty kuchenne

Najlepszy blat kuchenny do Twojego wnętrza

Na rynku istnieje wiele rodzajów blatów. Najczęściej wybierane są blaty z laminatu, drewna, konglomeratu, blaty kamienne. Niektórzy także wybierają szkło, blachę lub płytki ceramiczne.

Blat drewniany

Jest on odporny na zalania jeśli wykonany został z drewna egzotycznego. Przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służył przez wiele lat, gdyż jest on zabezpieczony lakierem akrylowym, olejem lub woskiem. Można go ścierać i polerować, jednak nie jest on odporny na wysokie temperatury oraz zarysowania.

Blat ceramiczny

Wykonany z płytek, które są dostępne w wielu kolorach. Płytki te odporne są na zarysowania, zalanie i wysokie temperatury. Ich wadą jest to, że często pękają, w wyniku czego cała kuchnia traci na wyglądzie.

Blat laminowany

Wykonany jest z płyty wiórowej, na którą nałożone zostało kilkanaście warstw papieru. Blat laminowany jest tańszy od innych blatów i często wybierany przez klientów. Zaletą tego typu blatu jest duży wybór wzorów i kolorów. Jednak blaty laminowane nie są odporne na zarysowania oraz zalanie.

Blat z kamienia

To jeden z najtrwalszych blatów do kuchni i łazienki. Podkreślają styl i charakter całego wnętrza, jednocześnie odporny na zarysowania, utratę połysku, wysoką temperaturę, oddziaływanie wody, pary, dużych nacisków. Zachwyci swoim urokiem domowników oraz gości.

Blat z konglomeratu

Jest to solidny i trwały blat z kamienia syntetycznego. Jest on dość lekki i ma temperaturę pokojową. Występuje w różnych odmianach np. Kerrock, Staron, Corian. Blaty z konglomeratu są odlewane. Można również odlać zlewozmywak z tego samego materiału. Wadą tego rodzaju blatu jest brak odporności na zarysowania. Blat kompozytowy można łatwo polerować i utrzymać go w czystości. Jest tańszy od blatu z kamienia naturalnego i ładnie prezentuje się w każdej kuchni. Wszystkie łączenia blatów zaklejamy na miejscu klejem w kolorze blatu, dzięki czemu połączenia są niewidoczne.

Blat szklany

Jest bardzo drogi, ale pięknie prezentuje się w kuchni. Jest odporny na zarysowania i wysokie temperatury dzięki hartowaniu i obróbce. Gładka powierzchnia jest łatwa do czyszczenia, nie wchłania wody ani zapachów.

Blat metalowy

Wykonywany ze stali kwasoodpornej lub aluminium. Jest on odporny na wysoką temperaturę oraz zalania, ale łatwo go odkształcić lub zarysować. Jest to uniwersalne rozwiązanie do każdego rodzaju kuchni, gdyż jest odporny na korozję i jest bardzo wytrzymały.

Dodatkowo oferujemy także montaż zlewu oraz wycięcia potrzebne do zamontowania wszystkich urządzeń AGD. Podłączamy także baterie oraz odpływy wody. Wszystkie elementy sprzętu AGD oraz zlew i baterię można zamówić w naszej firmie. Dzięki temu mają Państwo pewność, że wszystko będzie idealnie ze sobą pasowało.

Zdecydowałeś się na wybór blatu kuchennego? Zadzwoń do Nas!

Przejdź do kontaktu