logo meblomag Pn-Pt: 7:00 - 15:00
logo meblomag ul. Rzemieślnicza 15a, 43-600 Jaworzno
logo meblomag

Fronty kuchenne- materiały

Podczas projektowania przestrzeni kuchennej ważne są wykorzystane materiały, dlatego często zadajemy sobie pytanie- czy postawić na sprawdzone tworzywa, czy może nowatorskie rozwiązania? Ostateczna decyzja jest uzależniona od stylu i estetyki w jakiej ma być zaaranżowana oraz indywidualnych preferencji. 

Głównie do wykonania frontów meblowych wykorzystuje się:

Fronty z płyty laminowanej

To bardzo trwały i wytrzymały materiał wykończeniowy. Szeroka oferta kolorów i faktur dekorów pozwala na stworzenie idealnie dopasowanego i zaprojektowanie estetycznego i trwałego rozwiązania w kuchni. Paleta interesujących barw, różnorodnych odcieni umożliwia dopasowanie płyt laminowanych do wnętrz, nadając im wyjątkowy urok. 

Fronty lakierowane

Są bardzo trwałe i odporne na wilgoć. Lakier tworzy matową lub błyszczącą powierzchnię. Rozwiązanie to stosowane jest do małych i dużych pomieszczeń. Fronty lakierowane mogą być połączone z fornirem lub laminatem. Szafki lakierowane mogą także obejmować całą kuchnię; 

Fronty Akrylowe

Akryl to materiał, który z powodzeniem zastąpi mniej odporne na uszkodzenia i zarysowania elementy lakierowane. Laminat akrylowy odznacza się przy tym idealnie jednolitą powierzchnią, której nowoczesna stylistyka doskonale wpisuje się w obowiązujące dziś kuchenne trendy. Gładka powierzchnia nada wnętrzu charakter świeżości, elegancji i harmonii. Dzięki swojej neutralności stanie się doskonałą bazą do aranżacji kuchni w bardzo wielu stylach, spośród których możemy wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym gustom.

Fronty szklane

Wykorzystywane są w minimalistycznych i nowoczesnych kuchniach. Szklane fronty wykonane są z trwałych materiałów odpornych na wszelkie uszkodzenia. W kuchniach wykorzystuje się głównie lacobel w połysku, szkło z nadrukami graficznymi oraz metalac w matowym wykończeniu. Zaletą frontów szklanych jest łatwość ich czyszczenia oraz efekt odbicia światła, który optycznie powiększa pomieszczenie. 

Fronty fornirowane

Wykonane z płyty wiórowej lub płyty MDF. Wierzchnia warstwa pokryta jest lakierem, woskiem lub olejem a wykończenie frontu może występować w macie lub połysku. Fronty fornirowane mogą występować w kolorze: Palisander, Orzech Amerykański, Jabłoń Indyjska, Dąb oraz wiele innych. Dzięki tym kolorom kuchnia jest niepowtarzalna, ciepła i elegancka. 

Fronty drewniane

Wykonane z różnych gatunków drewna, które są barwione na różne kolory. Najczęściej wybierane są fronty meblowe z czereśni, olchy, jesionu oraz klasycznego dębu. Fronty poddaje się obróbce nadając jej ozdobny frez lub gięty kształt. Celowe jest także postarzanie drewna przez patynowanie lub żłobienie rys. Fronty drewniane można dopasować do każdego stylu- klasycznego, nowoczesnego. 

Istnieje także wiele rozwiązań dotyczących otwierania szafek kuchennych. Jednym z nich są uchwyty zewnętrzne:

  • uchwyty przyklejane;
  • uchwyty frezowane;
  • uchwyty przykręcane;
  • uchwyty krawędziowe

Kolejnym rozwiązaniem jest otwieranie bez uchwytowe, które w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej modne. Najczęściej wykorzystywany jest system TIP-ON lub SERVO- DRIVE, który otwiera szafki za pomocą naciśnięcia na front. Zastosowany wspomaga podnoszenie się frontów w szafkach górnych, otwieranie szuflad oraz innych frontów. Za ciche zamknięcie szafek odpowiada technologia cichego domyku.

Chcesz zobaczyć jakie fronty mamy w ofercie lub interesują Cię systemy zamykania i otwierania szafek? Zadzwoń i sprawdź co mamy w ofercie!

Przejdź do kontaktu