logo meblomag Pn-Pt: 7:00 - 15:00
logo meblomag ul. Rzemieślnicza 15a, 43-600 Jaworzno
logo meblomag

Garderoby

Najlepsze rozwiązanie, aby posiadać wszystkie ubrania w jednym miejscu. To przestrzeń stworzona do przechowywania ubrań. 

Garderoba to pomieszczenie przeznaczone do przechowywania ubrań. Najczęściej spotykane są w domach jednorodzinnych, gdyż do jej wykonania często potrzebne jest dodatkowe pomieszczenie. W połączeniu z sypialnią służy także jako pomieszczenie do przebierania się, wykonywania zabiegów toaletowych. Jest to często jedno z małych marzeń każdej osoby. 

Garderoba zazwyczaj projektowana jest w kształcie litery U lub L. Jednak najważniejsze jest, aby spełniała swoje zadanie mieszcząc wszystkie Twoje ubrania. Jeśli masz pomieszczenie wyodrębnione na garderobę znacznie łatwiej będzie zrobić projekt i stworzyć najbardziej funkcjonalną garderobę. Możesz także umieścić garderobę blisko sypialni, wydzielając miejsce za łóżkiem lub we wnęce pomieszczenia. 

Podczas aranżacji garderoby warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów takich jak rozmiar, oświetlenie, wentylacja i wyposażenie. 
Również w pokojach dziecięcych możesz zamontować osobą garderobę np. z ukrytym przejściem. Dzięki temu dziecko będzie miało wszystkie ubrania w jednym miejscu. 

Garderoba- na co zwrócić uwagę

Podczas aranżacji garderoby warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów takich jak rozmiar, oświetlenie, wentylacja i wyposażenie.

Rozmiar

Garderoba nie musi być duża, jednak jej wielkość określa rodzaj rozwiązań, które możesz w niej wykorzystać. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie mebli na wymiar, które pozwolą na zagospodarowanie danego pomieszczenia w 100%, montując szafę nawet w najtrudniejszych kątach od podłogi po sufi

Wentylacja

Warto pomyśleć nad zamontowaniem okna w garderobie. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na takie rozwiązanie rozważ zamontowanie kratki w drzwiach garderoby lub w ścianie. Unikaj także zamontowania kratki w ścianie zewnętrznej ze względu na różnice temperatur.

Oświetlenie

Garderoba nie musi być duża, jednak jej wielkość określa rodzaj rozwiązań, które możesz w niej wykorzystać. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie mebli na wymiar, które pozwolą na zagospodarowanie danego pomieszczenia w 100%, montując szafę nawet w najtrudniejszych kątach od podłogi po sufit.

Wyposażenie

Jeśli nie posiadasz naturalnego oświetlenia w swojej garderobie zastanów się nad zamontowaniem halogenów, które dają rozproszone światło. Atutem może być także zamontowanie dodatkowych listew oświetleniowych, oświetlenia w szufladach lub modułach z rzeczami wiszącymi. W garderobie warto zadbać także o jasny kolor ścian, dzięki czemu pomieszczenie będzie jaśniejsze. Jeśli chcesz, aby pomieszczenie było lekkie i otwarte wybierz jasne kolory ścian. Jeśli pomieszczenie ma być pełne wyrafinowania i elegancji warto wykorzystać ciemny kolor farby.

Również w pokojach dziecięcych możesz zamontować osobą garderobę np. z ukrytym przejściem. Dzięki temu dziecko będzie miało wszystkie ubrania w jednym miejscu.

Nie wiesz jaką garderobę wybrać? Zadzwoń do nas, a my doradzimy w doborze mebli!

Przejdź do kontaktu